Ma t/m do 08:30 – 18:00 · vr tot 17:00Ma–vr geopend 079 203 31 45 info@emisfinance.nl WhatsApp
Nieuws

Eenmanszaak of bv: vanaf welke winst is een bv voordeliger?

Er bestaat geen winst waarbij een bv automatisch voordeliger wordt. We rekenen acht winstniveaus door met de cijfers van 2026, en jij vult je eigen winst in.

Emis Finance
Eenmanszaak of bv? Het omslagpunt is geen vast bedrag: vanaf € 87.500 winst wordt een bv gunstiger, boven € 438.000 draait het weer om

Je hebt een eenmanszaak, de winst loopt op en iedereen om je heen zegt hetzelfde: word eens een bv, dat scheelt belasting. Vaak komt er ook een bedrag bij. Vanaf een ton, hoor je dan. Of vanaf negentigduizend.

Dat bedrag bestaat niet. Er is geen winst waarbij een bv automatisch voordeliger wordt. Het hangt af van hoeveel geld je privé nodig hebt, wat je jezelf als salaris moet uitbetalen, of je de winst in het bedrijf laat staan en wat de bv je extra kost aan administratie. Twee ondernemers met precies dezelfde winst kunnen een tegengesteld antwoord krijgen.

Daarom rekenen we het hieronder gewoon voor. Acht winstniveaus, eenmanszaak of bv naast elkaar, alle bedragen van 2026, en een rekenmodule waarin je je eigen winst invult.

Het korte antwoord

Als je de hele winst ieder jaar privé opneemt, ligt het omslagpunt rond € 87.500 winst. Daaronder ben je met een eenmanszaak beter af, daarboven met een bv.

En zelfs daarboven blijft het verschil bescheiden. Bij € 150.000 winst hou je met een bv ongeveer € 6.700 per jaar meer over. Dat is geld, maar het is geen reden om in paniek naar de notaris te rennen.

Er zit ook een bovengrens aan. Boven ongeveer € 438.000 winst draait het weer om, omdat de vennootschapsbelasting dan naar 25,8% gaat. Vanaf dat punt is alles uitkeren via een bv duurder dan gewoon box 1. Werk je met een holding en spreid je je dividend, dan vervalt die bovengrens en blijft de bv bij elke winst gunstiger.

Het echte voordeel van een bv zit ergens anders: in het deel van de winst dat je niet nodig hebt. Daarover verderop meer.

Reken het uit voor je eigen winst

Vul je jaarwinst vóór belasting in. Je ziet meteen wat je er in beide rechtsvormen netto aan overhoudt, op basis van de tarieven van 2026.

€

€ 20.000€ 500.000
Eenmanszaak netto privé per jaar, na inkomstenbelasting en de bijdrage Zvw
Bv, alles uitkeren netto privé per jaar, na vpb, loonheffing en box 2
Bv, winst in de holding laten je nettosalaris plus wat er in je holding blijft staan. Hierover is alleen vennootschapsbelasting betaald; box 2 volgt pas als je het naar privé haalt

 

De eerste twee kolommen laten zien wat er netto op je privérekening komt als je alles uitkeert. De derde laat zien wat je beschikbaar houdt als je de winst in je holding laat staan: daarover is dan alleen vennootschapsbelasting betaald, de box 2-heffing volgt pas bij opname. Verderop staat waarom het voordeel van uitkeren een band is die rond € 87.500 begint en rond € 438.000 weer ophoudt.

Uitgangspunten: tarieven 2026, geen fiscale partner, geen andere inkomsten of aftrekposten, voldoet aan het urencriterium, geen starter, gebruikelijk loon op het minimum van € 58.000 en geen pensioenopbouw. De berekening gaat puur over belasting; de extra administratiekosten van een bv zitten er niet in. Dit is een indicatie, geen advies.

Eenmanszaak of bv bij acht winstniveaus

Hieronder staat per winstniveau wat je netto privé overhoudt. In de eenmanszaak is dat de winst na inkomstenbelasting en de bijdrage Zorgverzekeringswet. In de bv is het je nettosalaris plus het dividend dat overblijft na vennootschapsbelasting en box 2, waarbij we ervan uitgaan dat je de hele winst ieder jaar uitkeert.

Jaarwinst Eenmanszaak netto Bv netto Verschil
€ 50.000 € 40.326 niet realistisch n.v.t.
€ 75.000 € 53.046 € 50.686 − € 2.360
€ 100.000 € 64.023 € 65.975 + € 1.952
€ 125.000 € 76.213 € 81.264 + € 5.051
€ 150.000 € 89.515 € 96.183 + € 6.668
€ 200.000 € 117.150 € 124.128 + € 6.978
€ 300.000 € 172.420 € 178.048 + € 5.627
€ 500.000 € 282.961 € 280.444 − € 2.517

Waarom er bij € 50.000 geen bedrag staat

Als directeur-grootaandeelhouder moet je jezelf een salaris uitbetalen. De Belastingdienst hanteert daarvoor een minimum van € 58.000 in 2026. Bij een winst van € 50.000 kun je dat salaris niet betalen zonder dat de bv verlies draait.

Een lager salaris mag soms wel, maar dan moet jij aannemelijk maken dat iemand met vergelijkbaar werk in loondienst ook minder verdient. Dat is geen formaliteit en geen vinkje in een formulier. Zolang je daar niet doorheen komt, is een bv bij deze winst geen fiscale keuze maar een probleem.

Waarom het verschil zo klein blijft

Kijk naar de kolom helemaal rechts. Zelfs bij twee ton winst praat je over bijna zevenduizend euro per jaar. Dat is zes procent van wat je netto overhoudt.

Dat verklaart waarom het antwoord op deze vraag nooit alleen over belasting gaat. Vijfduizend euro weegt op tegen een jaarrekening die gedeponeerd moet worden, een loonaangifte per maand, een aparte aangifte vennootschapsbelasting en de vraag of je die energie liever in je bedrijf steekt. Voor de een is dat het waard, voor de ander niet.

Maak je meer dan € 75.000 winst?

Dan zit je in de zone waar het antwoord echt van jouw situatie afhangt: van wat je privé opneemt, wat er in je onderneming zit en of je de winst wilt laten staan. Laat het één keer doorrekenen met je eigen cijfers.

Laat mijn bv-voordeel berekenen

Waar het verschil vandaan komt

In de eenmanszaak betaal je één keer, maar over bijna alles

Je winst is je inkomen. Daar gaan twee ondernemersvoordelen vanaf: de zelfstandigenaftrek van € 1.200 en de mkb-winstvrijstelling van 12,7%. Wat overblijft valt in box 1, met een toptarief van 49,50% boven € 78.426. Daarbovenop komt de bijdrage Zorgverzekeringswet van 4,85%, tot een inkomen van € 79.409.

Het gevolg: elke extra euro winst boven de tachtigduizend kost je bijna de helft. Daar zit geen rem op.

In de bv betaal je twee keer, maar over minder

Een bv splitst je winst in drieën. Eerst betaal je jezelf salaris, minimaal € 58.000, en daarover houdt de bv gewoon loonheffing in. Over wat daarna overblijft betaalt de bv 19% vennootschapsbelasting tot € 200.000. Haal je dat geld daarna naar privé als dividend, dan komt er 24,5% box 2 overheen tot € 68.843, en 31% daarboven.

Negentien plus vierentwintig en een half klinkt als meer dan negenenveertig en een half, maar dat is het niet: de box 2-heffing gaat over het bedrag dat na de vennootschapsbelasting overblijft. Samen kom je uit rond de 39%. Dat is het voordeel, en dat is meteen ook het hele voordeel.

De regel die je in bijna geen enkel artikel tegenkomt

Boven € 78.426 werken je zelfstandigenaftrek en je mkb-winstvrijstelling niet meer tegen 49,50% maar nog maar tegen 37,56%. Dat heet de tariefsaanpassing bij hoog inkomen, en hij geldt ook voor de hypotheekrenteaftrek en de giftenaftrek.

Wie die regel vergeet, rekent de eenmanszaak te gunstig door en legt het omslagpunt duizenden euro’s te hoog. Het is precies zo’n detail dat het verschil maakt tussen een rekensom die klopt en een rekensom die goed klinkt.

Het echte voordeel zit in de winst die je laat staan

De tabel hierboven gaat ervan uit dat je alles ieder jaar naar privé haalt. Dat is voor een bv de ongunstigste manier om het te doen, want dan betaal je de box 2-heffing direct.

Neem je alleen je salaris op en laat je de rest in de bv staan, dan betaal je over dat deel voorlopig alleen 19% vennootschapsbelasting. De box 2-claim blijft bestaan, maar je bepaalt zelf wanneer je hem betaalt. Dat geld kun je in de tussentijd gebruiken: investeren, een buffer aanleggen, een pand kopen, een slecht jaar opvangen.

Jaarwinst Netto op je privérekening Blijft beschikbaar in de bv
€ 75.000 € 40.290 € 13.770
€ 100.000 € 40.290 € 34.020
€ 125.000 € 40.290 € 54.270
€ 150.000 € 40.290 € 74.520
€ 200.000 € 40.290 € 115.020

Bij € 100.000 winst hou je in een eenmanszaak € 64.023 over, waarover je volledig hebt afgerekend. In een bv staat er € 40.290 op je privérekening en nog eens € 34.020 in het bedrijf, waar de belastingclaim nog op rust.

Dat is geen gratis geld. Maar het is wel het verschil tussen een ondernemer die zijn groei uit eigen middelen financiert en een ondernemer die eerst de helft aan de fiscus afdraagt en daarna naar de bank gaat.

De vraag is dus niet alleen hoeveel winst je maakt. De vraag is hoeveel je er privé van nodig hebt. Neem je alles op omdat je het leven ervan betaalt, dan werkt het voordeel van een bv nauwelijks. Kun je met minder toe, dan begint een bv veel eerder te lonen dan die € 87.500.

Waarom het boven vier ton weer omslaat

Dit verrast bijna iedereen, ook adviseurs: bij een heel hoge winst wordt de eenmanszaak weer gunstiger, tenminste als je alles uitkeert. Dat zit zo.

Boven € 200.000 winst betaalt je bv geen 19% maar 25,8% vennootschapsbelasting. En dividend boven € 68.843 kost geen 24,5% maar 31% in box 2. Tel die twee over elkaar heen en elke extra euro winst die je uitkeert kost je 48,8%.

In de eenmanszaak kost elke extra euro je 49,50% in box 1, maar daar gaat de mkb-winstvrijstelling nog van af. Netto blijft daar 44,73% van over.

Over de laatste euro winst betaal je Eenmanszaak Bv, uitkeren
Tot € 200.000 winst 44,73% ongeveer 38,8%
Boven € 200.000 winst 44,73% 48,8%

Het voordeel van de bv is dus geen hellend vlak dat maar doorloopt. Het is een band. Hij begint rond € 87.500 winst, is het grootst rond € 258.000 met ongeveer € 7.300 per jaar, en is rond € 438.000 weer helemaal weg.

Dat geldt alleen voor de variant waarin je alles in één jaar uitkeert. Laat je de winst in de bv staan, dan blijft de bv ook bij een hoge winst aantrekkelijk: bij € 500.000 winst staat er na vennootschapsbelasting nog € 341.564 in je bv waar je zelf het moment van uitkeren bepaalt. Met een holding erboven verdwijnt de bovengrens helemaal, en dat leggen we hieronder uit.

Nog iets om te weten bij dit soort winsten: het dga-salaris van € 58.000 waarmee wij rekenen is dan meestal niet meer verdedigbaar. Het gebruikelijk loon is het hoogste van drie toetsen, en bij een winst van vijf ton ligt het loon uit de meest vergelijkbare dienstbetrekking vrijwel zeker hoger. Precies daarom is dit het punt waarop je het niet meer met een rekentool afdoet.

En als je een holding gebruikt?

Dan verandert het beeld wezenlijk. Niet omdat de tarieven anders zijn, maar omdat je de timing in handen krijgt. Wanneer het loont om een holding op te richten, wat dat kost en hoe je er een boven een bestaande bv zet, lees je op onze pagina over de holding.

Met een holding boven je werk-bv kan de winst na vennootschapsbelasting belastingvrij omhoog naar de holding, dankzij de deelnemingsvrijstelling. Box 2 betaal je pas als je geld van de holding naar privé haalt. En dat moment bepaal je zelf.

Daar zit het geld. Keer je alles in één jaar uit, dan schiet je boven de € 68.843 en betaal je 31% box 2. Haal je er ieder jaar een bedrag onder die grens uit, dan blijf je op 24,5%. Dat scheelt bijna zeven procentpunt over het hele bedrag.

Jaarwinst Eenmanszaak Bv, alles in één keer uitkeren Bv met holding, gespreid
€ 150.000 € 89.515 € 96.183 € 96.552
€ 200.000 € 117.150 € 124.128 € 127.130
€ 250.000 € 144.785 € 152.073 € 157.707
€ 300.000 € 172.420 € 178.048 € 186.129
€ 400.000 € 227.690 € 229.246 € 242.150
€ 500.000 € 282.961 € 280.444 € 298.171

De bovengrens verdwijnt daarmee. Met een holding en gespreide uitkeringen blijft de bv bij elke winst voordeliger dan de eenmanszaak. Bij € 500.000 winst scheelt het € 15.210 per jaar ten opzichte van de eenmanszaak, en € 17.727 ten opzichte van alles in één keer uitkeren.

Of je laat het gewoon staan

De variant die in de praktijk het vaakst voorkomt is nog simpeler: je neemt je salaris op en de rest blijft in de holding. Dan betaal je op dat moment alleen vennootschapsbelasting. Geen box 2, want je haalt niets naar privé.

Dat is de derde kolom in de rekenmodule hierboven. Dit is wat je dan beschikbaar houdt:

Jaarwinst Netto op je privérekening In je holding, na vpb Samen beschikbaar
€ 100.000 € 40.290 € 34.020 € 74.310
€ 150.000 € 40.290 € 74.520 € 114.810
€ 250.000 € 40.290 € 155.520 € 195.810
€ 500.000 € 40.290 € 341.564 € 381.854

Zet die getallen naast de eenmanszaak en het verschil wordt groot. Bij € 250.000 winst hou je in een eenmanszaak € 144.785 over waarover je helemaal hebt afgerekend. Met een holding heb je € 195.810 tot je beschikking, waarvan € 155.520 in de holding staat.

Belangrijk: dat verschil is uitstel, geen kwijtschelding. Over het bedrag in je holding komt nog box 2 zodra je het naar privé haalt. Maar zolang het daar staat kun je ermee investeren, een pand kopen, een buffer opbouwen of een slecht jaar opvangen. Dat is precies waarom ondernemers met een groeiplan eerder aan een bv beginnen dan de rekensom van het uitkeren suggereert.

Twee keer de lage vpb-schijf, maar niet zomaar

Je hoort vaak dat een holding je twee keer het tarief van 19% tot € 200.000 oplevert. Dat kan, maar alleen als je geen fiscale eenheid vormt en als de managementfee tussen je bv’s zakelijk is. Je mag winst niet verschuiven puur om een tariefschijf te pakken.

Om een idee te geven: kun je bij € 500.000 winst € 100.000 zakelijk in de holding laten belasten, dan scheelt dat € 6.800 vennootschapsbelasting per jaar. Wat zakelijk is, hangt af van wat de holding werkelijk doet.

Wat een holding kost en wat je ervoor terugkrijgt

Een tweede bv betekent een tweede oprichting bij de notaris, een tweede jaarrekening en een tweede aangifte vennootschapsbelasting. Reken op een paar honderd euro extra per jaar bovenop je bv-pakket.

Daar staat meer tegenover dan belasting alleen. Je winst en je pensioenpot staan buiten de onderneming die het risico loopt. En verkoop je ooit je werk-bv, dan komt die opbrengst belastingvrij in de holding terecht in plaats van meteen in box 2. Voor veel ondernemers is dat laatste het echte argument.

Waar het niet voor werkt

Spreiden werkt alleen als je het geld niet nodig hebt. Neem je jaarlijks alles op omdat je ervan leeft, dan houd je gewoon de kolom in het midden over en geldt de bovengrens van ruim vier ton wél.

Wat een bv je extra kost

Een bv is duurder in onderhoud dan een eenmanszaak. Dat hoort in de som, want anders vergelijk je appels met peren.

  • Oprichting bij de notaris: eenmalig € 500 tot € 1.500, plus € 85,15 inschrijving bij de KVK.
  • Administratie en aangiften: een bv heeft een jaarrekening nodig die gedeponeerd wordt, een aangifte vennootschapsbelasting, een loonaangifte voor jezelf en je eigen aangifte inkomstenbelasting. Bij ons is dat het verschil tussen € 119 en € 250 per maand, dus € 1.572 per jaar. Zie onze tarieven.
  • Je tijd: meer formaliteiten, meer momenten waarop iets af moet.

Deze kosten zitten niet in de berekeningen hierboven. Die gaan puur over wat de fiscus van je winst overhoudt. Weeg ze los mee: bij € 100.000 winst eet dat bedrag het voordeel van een bv vrijwel op, bij € 200.000 nauwelijks.

Wat er in 2027 verandert

De zelfstandigenaftrek daalt per 1 januari 2027 van € 1.200 naar € 900. Die daling staat al in de wet, daar hoef je niet op te wachten.

Je leest overal dat dit de bv aantrekkelijker maakt. Reken het na en het valt tegen: bij € 100.000 winst kost die lagere aftrek je ongeveer € 98 netto per jaar. Dat komt doordat de aftrek boven € 78.426 toch al maar tegen 37,56% werkt.

Honderd euro verplaatst geen omslagpunt. Wie zijn rechtsvorm omgooit vanwege de zelfstandigenaftrek, doet het om de verkeerde reden.

De rest van de cijfers voor 2027 ligt nog niet vast. Het Belastingplan 2027 is op Prinsjesdag gepresenteerd, maar dat is een wetsvoorstel: definitief wordt het pas als de Tweede en de Eerste Kamer het hebben aangenomen, meestal half december. Wij werken deze pagina bij zodra dat zo is.

Wanneer een bv om andere redenen dan belasting verstandig is

Bij de keuze tussen een eenmanszaak of bv is de rekensom niet altijd doorslaggevend. Deze redenen komen we het vaakst tegen:

  • Aansprakelijkheid. In een eenmanszaak ben je met je privévermogen aansprakelijk. Bij grotere opdrachten, personeel of voorraad weegt dat zwaar.
  • Opdrachtgevers die erom vragen. In sommige sectoren werkt men simpelweg niet met eenmanszaken.
  • Samen ondernemen. Met aandelen leg je verhoudingen vast op een manier die in een vof lastiger is.
  • Verkoop of opvolging. Een bv verkopen is iets anders dan een eenmanszaak overdragen, zeker met een holding erboven.
  • Een piek in de winst. Een eenmalig goed jaar kun je in een bv anders opvangen dan in box 1.

Andersom geldt ook iets. Een bv is moeilijker terug te draaien dan op te richten. Verwacht je dat je winst volgend jaar weer daalt, wacht dan liever een jaar.

Overstappen kan geruisloos of ruisend

Besluit je over te stappen, dan zijn er twee routes en die schelen geld.

Bij een ruisende inbreng reken je af met de Belastingdienst over de stille reserves en de goodwill in je eenmanszaak. Je betaalt dus meteen, maar je bent vrij in hoe je de bv inricht en je kunt de stakingslijfrente gebruiken.

Bij een geruisloze inbreng hoef je op dat moment niet af te rekenen: de bv neemt je fiscale boekwaarden over. Daar staan voorwaarden tegenover, waaronder dat je de aandelen in beginsel drie jaar moet houden. Je vraagt het aan bij de Belastingdienst.

Welke route gunstiger is, hangt af van wat er in je onderneming zit. Er is één praktisch punt dat vaak over het hoofd wordt gezien: met een voorovereenkomst kun je de bv met terugwerkende kracht laten ingaan, meestal tot 1 januari van het lopende jaar. Die moet je wel op tijd registreren. Wie in oktober besluit en pas in januari naar de notaris stapt, laat een jaar liggen.

Meer hierover lees je op onze pagina over een bv oprichten en in ons artikel over wat het oprichten van een bv kost.

Veelgestelde vragen

Wat is beter: een eenmanszaak of bv?

Fiscaal hangt het af van je winst en van hoeveel je privé opneemt. Tot ongeveer € 87.500 winst is een eenmanszaak gunstiger, daarboven een bv, en boven € 438.000 draait het bij volledig uitkeren weer om. Maar de keuze gaat ook over aansprakelijkheid, over hoe opdrachtgevers naar je kijken en over wat je met je onderneming van plan bent.

Vanaf welke winst is een bv voordeliger?

Als je de hele winst privé opneemt, ligt het omslagpunt rond € 87.500 winst. Er is ook een bovengrens: boven ongeveer € 438.000 wordt de eenmanszaak weer gunstiger, omdat de vennootschapsbelasting dan naar 25,8% gaat. Laat je de winst in je holding staan, dan vervalt die bovengrens. Een vast bedrag dat voor iedereen geldt bestaat niet.

Klopt de vuistregel van € 90.000 of een ton?

Als grove richting zit hij niet ver naast de waarheid, maar hij gaat uit van één situatie: alles uitkeren, geen andere inkomsten, geen partner en het minimale dga-salaris. Wijk je daarvan af, dan wijkt het antwoord ook af.

Hoeveel salaris moet ik mezelf als dga uitbetalen?

Het hoogste van drie bedragen: het loon uit de meest vergelijkbare dienstbetrekking, het loon van je meestverdienende werknemer, en een minimum van € 58.000 in 2026. Lager mag alleen als je aannemelijk maakt dat het hoort bij het werk dat je doet.

Betaal ik in een bv twee keer belasting over dezelfde winst?

Ja, maar niet over hetzelfde bedrag. De vennootschapsbelasting gaat over de winst van de bv, box 2 over wat daarna als dividend naar privé gaat. Samen kom je uit rond de 39%, tegen een toptarief van 49,50% in box 1.

Heb ik een holding nodig?

Bij een winst tot ongeveer een ton meestal niet: het zijn dan vooral extra kosten. Daarboven wordt het snel interessant, omdat je de winst belastingvrij naar de holding kunt halen en zelf bepaalt wanneer je box 2 betaalt. Bij € 300.000 winst scheelt dat ongeveer € 8.000 per jaar, bij € 500.000 ongeveer € 15.000. Daar komen de niet-fiscale redenen nog bij: risico afschermen en een latere verkoop.

Kan ik terug van een bv naar een eenmanszaak?

Dat kan, maar het is een stuk bewerkelijker dan de andere kant op en er kan een afrekening bij komen kijken. Reken daarom vooraf door of je de winst ook de komende jaren verwacht vast te houden.

Verandert de zelfstandigenaftrek van 2027 mijn keuze?

Nauwelijks. De daling van € 1.200 naar € 900 kost je bij € 100.000 winst ongeveer € 98 netto per jaar, omdat de aftrek boven € 78.426 toch al tegen 37,56% werkt.

Kan ik dit jaar nog overstappen?

Vaak wel. Met een voorovereenkomst kun je de bv meestal met terugwerkende kracht tot 1 januari van het lopende jaar laten ingaan, mits je die op tijd registreert. Hoe later in het jaar, hoe krapper dat wordt.

Waar deze berekening op gebaseerd is

Alle bedragen zijn van belastingjaar 2026 en komen rechtstreeks van de Belastingdienst. Laatst gecontroleerd op 14 september 2026.

  • Box 1: 35,75% tot € 38.883, 37,56% tot € 78.426, 49,50% daarboven
  • Algemene heffingskorting maximaal € 3.115, arbeidskorting maximaal € 5.685
  • Zelfstandigenaftrek € 1.200, mkb-winstvrijstelling 12,7%, tariefsaanpassing 37,56% boven € 78.426
  • Bijdrage Zorgverzekeringswet 4,85% tot een bijdrage-inkomen van € 79.409
  • Vennootschapsbelasting 19% tot € 200.000, daarboven 25,8%
  • Box 2: 24,5% tot € 68.843, 31% daarboven
  • Gebruikelijk loon dga minimaal € 58.000

Aannames: een ondernemer onder de AOW-leeftijd, zonder fiscale partner, zonder andere inkomsten of aftrekposten, die voldoet aan het urencriterium, geen starter meer is en geen pensioen opbouwt. Het dga-salaris staat op het minimum. De berekeningen gaan uitsluitend over belasting; de extra kosten van een bv staan er los bij. In de holdingvariant gaan we ervan uit dat er geen fiscale eenheid is en dat je het geld niet allemaal direct privé nodig hebt.

Wijk je op één van deze punten af, en dat doen de meeste ondernemers, dan verandert de uitkomst. Een partner met inkomen, een hypotheek, een arbeidsongeschiktheidsverzekering of een pand in de zaak: het telt allemaal mee.

Laat het één keer goed doorrekenen

Je hebt nu een richting. Wat je nog niet hebt, is het antwoord voor jouw situatie, en dat is precies het stuk waar het geld zit.

Wij rekenen eenmanszaak of bv door met je eigen cijfers: je winst van dit jaar en je verwachting voor volgend jaar, wat je privé nodig hebt, wat er in je onderneming zit aan goodwill en reserves, en of een holding in jouw geval zin heeft. Daar komt een bedrag uit, geen vuistregel. Zit je onder het omslagpunt, dan zeggen we dat gewoon.

Blijf je bij je eenmanszaak, dan helpen we je daar net zo goed mee. Kijk anders eens bij boekhouding voor de bv of bij belastingadvies.

Emis Finance is administratiekantoor en belastingadviseur in Zoetermeer en werkt voor ondernemers in de hele regio. Je krijgt binnen één werkdag antwoord.

InhoudsopgaveContact

Bij Emis Finance staan jouw cijfers centraal. Neem contact op, dan bespreken we hoe we je verder kunnen helpen.

Stuur ons een WhatsApp-bericht
Lees onze reviews Google-reviews: 5,0 van 5, 40+ reviews